WILHELM KÅGE. Vas, "Argenta", Gustavsberg 1935, grönglaserat stengods med geometrisk silverdekor. Keramik & Porslin - Europeiskt - Auctionet
WILHELM KÅGE. Vas, ”Argenta”, Gustavsberg. Signerad: Gustavsberg, Argenta 1132 Z. H. 13,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Vas, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, Höjd: 25 cm - 1384 6055 - Metropol Auktioner
WILHELM KÅGE. Vas 2 st ”Argenta”, Gustavsberg. H. 23.5 Vas med lagning och bottennagg samt Vas H.10 cm. – Auktionshuset i Örebro AB