Fat, Arabia, diameter: 33 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
MICHAEL SCHILKIN. Skulptur, Arabia, 1940-50-tal, stengods, i form av tre figurer, glasyr i celadon och brunt, oglaserade ansikten. Keramik & Porslin - Europeiskt - Auctionet
Reinhard Richter, Servis, Masema, "Landscape" Arabia, 66 delar, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis