Fåtölj ”Triva” Bengt Ruda. Brickmärkt Nordiska Kompaniet Stockholm (NK) Stoppning torr. – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtölj, Bengt Ruda, Domstolsfåtöljen, Triva-serien, NK Nordiska Kompaniet, modellen formgiven 1957. Fast stoppad sits och rygg i tyg - 1466 6264 - Metropol Auktioner
FÅTÖLJ, ur "Triva"-serien, Bengt Ruda, Nordiska Kompaniet, 1950-tal. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
BENGT RUDA. Fåtölj, "Triva", Nordiska Kompaniet NK, 1950/60-tal. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
BENGT RUDA, fåtöljer, ett par, "563-037", ur "Triva-serien", Nordiska Kompaniet, 1950-tal. | Bukowskis Market | Fåtölj, Serier
Bengt Ruda, fåtöljer, ett par, "Domstolsfåtöljen", ur Nordiska Kompaniets " Triva"-serie. - Bukowskis
BENGT RUDA. fåtöljer, ett par, "Domstolsfåtöljen", etikettmärkta Nordiska Kompaniet, Triva, daterade 3/10-1958. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Bengt Ruda, fåtöljer ett par, modell 563-037, Triva kollektionen för Nordiska Kompaniet, formgiven 1952. - Bukowskis